niedziela, 14 grudnia 2014

Pierwszy sponsor !!!


Firma KB Cut http://kbcut.com/ w swojej wspaniałomyślności wycięła wręgi do setki. Będą  nie tylko służyć jako szablony ale także elementy konstrukcyjne. Jeszcze raz chciałem podziękować za pomoc w dostosowaniu projektu oraz wycięcie wręg. Jeśli ktoś ma projekt niemożliwy do zrealizowania oni to zrobią ! polecam http://kbcut.com/ :)!Chciałbym też podziękować Szymonowi http://setka3200mil.blogspot.com/ za użyczenie części plików. A także Filipowi W. który dzielnie godzinami znosił widzi mi się poprawiając kolejne elementy projektu w CAD gdyż jedyny program graficzny jaki obsługuję to Paint.

Co do projektu.... dużo osób jak widziałem lubi zaokrąglać węzłówki i jest to jak najbardziej zrozumiałe. Ja zaokrągliłem "łuczki" dając najbardziej wcięty punkt na styku pierwowzoru narysowanego przez Janusza. Kolejne "gramy" do wagi ale bezpiecznym czołgiem też się dobrze pływa :)


Po konsultacji z Januszem Maderskim zastosowałem listwy 1,95mm co daje nam 1,95 + 0,9 = 2,85 cm. Konstrukcja będzie cięższa ale lepiej pływać czołgiem niż tonąć za słabym jachtem. Oczywiście Gdańsk nie ma czegoś takiego jak listwy "na już" a jeśli są to kosztują tyle co szwedzka podłoga więc zmuszony byłem kupić deski które przerobiłem na listwy 3,4,5,6,7,8 oraz 10 cm wszystkie grubości 1,95. Wyglądało to mniej więcej tak :

"Panie jak to się nie zmieści?" 
Lepiej sprawdzić 2 razy niż znów jechać do sklepu.

Na szczęście po cięciu wszystkie palce zostały u swoich właścicieli. Niektórzy nawet musieli się tym pochwalić. W listwach pomógł mi brat a Kasia postanowiła uwiecznić te chwile aparatem.


1 komentarz: